top of page
Unico od OS.png
Unico od OS.png
no outdoor 2 b.jpg

  Klimatizační jednotky UNICO vyjadřují již svým názvem něco unikátního

nepotřebují totiž pro svůj provoz venkovní jednotku.

  Nabízí tak řešení všude tam, kde nemůžeme nebo nechceme použít klasickou dělenou klimatizaci typu split s venkovní a vnitřní jednotkou.

 

  Důvodů proč nelze instalovat venkovní jednotku může být několik – prostě není ji kam umístit (není k dispozici blízká střecha, balkon, terasa, dvůr atd.) nebo z důvodu estetického či hlukového ji nelze umístit tam, kam by jsme chtěli či potřebovali (v historické zástavba, u stylového domu, v klidném vnitrobloku domu atd.).

 

Samostatnou kapitolou jsou panelové resp. bytové domy obecně, kde při letních teplotách nelze prakticky přebývat, ale klasickou dělenou split klimatizaci nelze nikam neinstalovat nebo je to nesmírně nákladné.

 

  A zde všude můžeme problém s potřebou chlazení vyřešit pomocí klimatizačních jednotek UNICO, jejichž instalace je nesmírně jednoduchá a je v podstatě možná kdekoliv.

  Kompletní instalace probíhá z interiéru prostoru, který má být ochlazován a není tak třeba žádných jeřábů, instalačních plošin či práce horolezce kvůli instalaci čehokoliv z venku domu.

  Po instalaci jednotky v interiéru zůstávají na fasádě domu vidět pouze elegantní mřížky, které lze navíc dobarvit do patřičné barvy.

 

Instalae unico.jpg
Funkce Unico Single JPG-03.jpg

Vnější fasádní mřížky pro jednotky Unico od Olimpia Splendid maximalizují kompromis mezi prouděním vzduchu a ochranou kondenzátoru jednoty. Zajišťují nejvyšší možný koeficient výměny tepla a zároveň zaručující odolnost produktu. Mřížky jsou zcela bez mechanických a elektrických prvků, čímž se snižuje riziko poruchy a selhání systému na nulu.

Funkce Unico Single JPG-03.jpg
Funkce Unico Single JPG-04.jpg

Patentovaná technologie chlazení dvou místností bez venkovní jednotky a to díky hlavní a vedlejší vnitřní jednotce, které mohou fungovat společně i nezávisle. 


* pouze jednotky Twin

Funkce Unico Single JPG-04.jpg
Funkce Unico Single JPG-04.jpg

Výrobcem patentovaná technologie chlazení s pouze jednou vnitřní jednotkou umístěnou v interiéru umožňuje nahrazení tradičních klimatizačních split systému, tzn. klimatizaci s venkovní a vnitřní jednotkou. Všechny současné verze produktů UNICO AIR jsou hluboké jen 16 cm a svým designem nijak nenarušují vzhled interiér.

* modely AIR

Funkce Unico Single JPG-04.jpg
Funkce Unico Single JPG-04.jpg
Funkce Unico Single JPG-04.jpg

Kompresor s variabilními otáčkami a invertním řízením od Olimpia Splendid zajišťuje stálé přizpůsobení chladícího výkonu podle okolní teplotní zátěže. Takto lze ušetřit až 30%* energie.


* pouze jednotky inventor

Funkce Unico Single JPG-03.jpg
Funkce Unico Single JPG-03.jpg

Nejnovější generace zvukotěsných a anti vibračních materiálů zaručuje jednotkám UNICO nejnižší provozní hladinu hluku ve své kategorii.

Hlučnost může být redukována na pouhých 27 dB.


* řada AIR

bottom of page